Chyba
  • Zobrazovacia šablóna je nedostupná. Spojte sa s administrátorom webových stránok, prosím.

Zapôsobte na pohovore - Manžetové gombíky

Nie je nič horšie, ako keď prejdete pracovným pohovorom a ani pes po vás neštekne. Prejdete pohovorom ako nezaujímavá šedá myš. Nech si vás na pohovore zapamätajú ako vhodného adepta pre firmu. V tomto článku sa budeme venovať oblasti doplnkov - šperkov. Sústredíme sa na pánske ozdoby - manžetové gombíky.

 

Šperky tolerované na pracovnom pohovore

Pri väčšine pracovných pohovorov je len niekoľko druhov šperkov, ktoré sú tolerované. Záleží samozrejme od pozície, o ktorú sa jedinec uchádza.

Akceptovanými šperkami sú náramkové hodinky, jemné retiazky, snubné prstene, obrúčky, nie príliš výrazné náušnice a prívesky. Manžetové gombíky sú vhodné tiež, a to najmä na reprezentatívne, marketingové, prezentačné iné funkcie stredného a vyššieho manažmentu.

Ak sa ovešiate rôznymi extravagantnými náhrdelníkmi, náušnicami, krúžkami v nose, budete podobne priťahovať mnoho pozornosti, no pravdepodobne vás nebudú brať ako niekoho, kto sa seriózne uchádza o zamestnanie.

Podporované šperky na pohovor sú zlaté a strieborné, no nesmieme podceňovať aj vkusnú bižutériu. Vkusná bižutéria neznamená krikľavá, obrovská, výrazná, očividne lacná, poškodená, zanechávajúca farebné škvrny a reakcie na koži.

Čo na sebe nosíte, hovorí o vašej osobnosti, preto je dôležité zvoliť vhodné dekórum pre dané povolanie. Oblečenie môže značne prispieť k tomu, či danú prácu dostanete alebo nie. 

  

Prečo sú pánske manžetové gombíky dôležité

 

Pánske manžetové gombíky sú možno malý doplnok, no ukážu, že ste opatrný na svoj zovňajšok dávate tak zamestnávateľovi najavo, že o svoju prácu sa budete starať starostlivo ako o svoje oblečenie.

Pánske manžetové gombíky pomáhajú vyniknúť. Je pravdepodobné, že nebudete jediná kvalifikovaná osoba uchádzajúca sa o miesto. Keď s vami potencionálny šéf hovorí, chce vidieť, čo môžete ponúknuť a čo vás robí výnimočným oproti ostatným. Pár manžetových gombíkov, ktoré vášmu obleku polichotia, vás spravia ďaleko viac nezabudnuteľným. A práve to je nevyhnutné, pretože ak sa lepšie vryjete do pamäti, máte väčšiu šancu získať danú pozíciu.

Manžetové gombíky ukazujú viac kreatívnosti. Pokiaľ príde ku kreativite vo vašom šatníku, máte ako muž veľmí málo možností. Môžete sa osviežiť farebnou kravatou a vreckovkou, spolu so štýlovými topánkami, ktoré hovoria "profesionál". Určite to však nechcete prehnať s nápadnými farbami. To, čo potrebujete sú jemné odtiene, spestrené správnymi manžetami, ktoré odvedú svoj účel. 

Ako druh kovu pre manžetové gombíky odporúčame striebro s povrchovou úpravou rhodiovanou alebo pozlátenou. Manžetové gombíky s takouto povrchovou úpravou vydržia dlhšie v skvelom stave, ako šperky bez povrchovej úpravy.

  

 

Chcem byť úspešný na pohovore? Čo preto urobím?

 

Je dôležité sa spýtať sám seba: "Chcem byť úspešný na pohovore? Čo preto urobím?" Odpoveď je samozrejmá, preto sa dobre zamyslite, čo si obliecť a aké doplnky použiť. Oblečenie a doplnky musia spolu ladiť. Nič príliš nápadné. Menej je niekedy viac.

Myslite sofistikovane. Ak niečo o danej spoločnosti viete, môžete si vybrať  taký pár manžetových gombíkov, ktoré budú najlepšie korešpondovať s firmou. 

Preskúmajte najmä:

O akú voľnú pracovnú pozíciu sa jedná? Čo je náplňou práce?

Čo spoločnosť robí? 

Ako dlho spoločnosť existuje na trhu? 

Akú ma spoločnosť riadiacu štruktúru? 

Aké vyrábajú produkty alebo poskytujú služby?

Má spoločnosť určený dress code (pravidlá odievania sa do práce)? Aký dress code sa v spoločnosti využíva (veľmi formálny, neformálny, čierno-biely, ... )?